تبلیغات
سایت تخصصی علوم دامی ایران
  • تازه ترین مطالب:
آخرین مطالب
انتصاب ریاست جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

انتصاب ریاست جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

مراسم تودیع و معارفه رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی روز سه شنبه 5 اذر ساعت 9 صبح، در محل این موسسه صورت پذیرفت. در این مراسم از خدمات جناب آقای دکتر هادی فامیل قدکچی قدردانی و جناب آقای دکتر حمید کهرام به عنوان ریاست جدید این موسسه انتصاب گردید. دکتر حمید کهرام از اعضای هیات علمی گروه علوم دامی دانشگاه تهران بوده و در سوابق خدمتی خود معاونت وزیر علوم و نماینده مردم اهواز در دوره ششم مجلس شورای اسلامی را داشته اند . لازم به ذکر است که دکتر حمید کهرام از سال 83 تا 84 ریاست موسسه مذکور را نیز بر عهده داشتند.

سایت تخصصی علوم دامی ایران نیز به نوبه خود این انتصاب شایسته را به جناب آقای دکتر کهرام و مسئولین و کارکنان موسسه سرم سازی رازی تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت برای ایشان دارد.

موسسه سرم سازی رازی

مؤسسه تحقیقات واکسن و سرمسازی رازی با بیش از 80 سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می‌شود.

این مؤسسه فعالیت خود را در سال 1303 تحت نظارت وزارت فلاحت و فوائد عامه (وزارت کشاورزی وقت) با تحقیقات پیرامون راههای مبارزه با بیماری خانمان سوز طاعون گاوی که با تلف کردن صدها هزار راس گاو حیات دامی کشور را مورد تهدید قرار داده بود آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی با تولید و عرضه واکسن موثر علیه بیماری مزبور دوره نوینی از مبارزه علیه بیماریها در کشور پایه گذاری نمود. به فاصله کوتاهی پس از این موفقیت کار بر روی تولید انواع واکسن‌ها و سرم‌های مصرف پزشکی در دستور کار مؤسسه قرار گرفت. مسئله‌ای که حائز اهمیت می‌باشد این است که دوران شکوفایی و رشد و توسعه مؤسسه تحقیقات رازی مربوط به دوران پس از واگذاری مدیریت مؤسسه به متخصصان داخلی در سال 1329 می‌باشد و خوشبختانه بخش عمده‌ای از واکسن‌ها و دیگر فرآورده‌های بیولوژیک در این سال‌ها مورد تحقیق و تولید قرار گرفته‌اند. در سال‌های پس از انقلاب اسلامی روند فعالیت‌ها در مؤسسه تحقیقات رازی از لحاظ کمی و کیفی گسترش پیدا کرد به طوری که تحقیق و تولید عمده ای از واکسن‌های دامی و انسانی از جمله واکسن‌های اوریون ،سرخجه وسه‌گانه (سرخک ، سرخچه واوریون) در این سالها انجام گرفت. سه شنبه 5 آذر 1392  04:38 ب.ظ    افشین سیفی جمادی